Welcome, Guest. Please login or register.

Автор Тема: Правила спортивных и любительских погружений в Украине  (Прочитано 4273 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн smaile

 • Только вперед!
 • spearfishing club Odessa
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 8384
 • Карма: 723
Правила спортивных и любительских погружений в Украине
ВСТУП
 
            Дійсні Правила призначені для обов'язкового дотримання підводними плавцями, підводними мисливцями, підводними фотографами, інструкторами з підводного плавання, незалежно від громадянства, які проводять любительські занурення на території України з метою відпочинку,  пізнання навколишнього світу, фізичного розвитку і досконалості.
            Цими Правилами також повинні керуватися спортсмени–підводники, тренери з усіх видів підводного спорту, які приймають участь чи організують тренування і проведення змагань з використанням підводних занурень з метою досягнення високих спортивних результатів.
            Медичним розділом Правил можуть керуватися лікарі, медичні працівники, що забезпечують медичне обслуговування занурень.
            У зв'язку з наявністю в Україні підводних плавців-любителів, підготовлених по різних міжнародних  системах навчання підводному плаванню (далі – система навчання),  за основу  класифікації рівнів підготовки дайверів/інструкторів різних систем прийнята кваліфікація «дайвер/інструктор СМАS”. Надалі використання цього терміна означає відповідність кваліфікації «дайвер/інструктор СМАS» кваліфікації дайвер/інструктор іншої системи навчання відповідно до загальноприйнятої таблиці еквівалентності (див.Табл.1).
 
 
 
1.      ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ
 
1.1. Дійсні правила визначають:
            - порядок організації та проведення навчання підводних плавців, підводних мисливців, підводних фотографів і спортсменів-підводників різного рівня і спеціалізації серед громадян України та інших країн;
            - порядок організації та проведення любительських підводних занурень, підводного полювання, занурень у наукових цілях і змагань по усіх  видів підводного спорту на території України.                                                 
1.2. Загальне керівництво організацією навчання безпечному користуванню підводним спорядженням, підводному плаванню і подальшому розвиткові підводних видів спорту здійснює Федерація підводного спорту та підводної діяльності України (ФПСПДУ), Центральний Комітет Товариства сприяння обороні України  (ЦК ТСОУ) і  Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту  (ДЕРЖКОМСПОРТ).
1.3. Безпосередня організація навчання підводному плаванню покладається на клуби, школи підводного плавання, дайвінг-центри, які зареєстровані в  місцевих осередках ФПСПДУ, та мають у своєму складі сертифікованих інструкторів, матеріально-технічну базу, навчальні полігони, учбово-методичні матеріали, стандарти і вимоги обраної системи навчання з погодинною програмою навчання всіх рівнів і спеціалізацій підводних плавців.           
 1.4.  Підготовка інструкторів різних систем навчання проводиться у відповідності зі стандартами обраних систем, представлених на Україні регіональними центрами цих систем навчання і зареєстрованих у  місцевих осередках ФПСПДУ.  До участі в семінарах по підготовці інструкторів CMAS допускаються підводні плавці різних  систем навчання,  у відповідності до стандартів своїх систем та таблиці еквівалентності рівнів підготовки (див. Додаток 1), а також інструктори інших систем навчання.
1.5. Реєстрація клубів, організацій, шкіл, що планують займатися одним або декількома видами підводної діяльності, проводиться на основі письмової заяви їхнього керівника в місцеві осередки  ФПСПДУ з указівкою видів підводної діяльності, що культивуються, наявності тренерів, інструкторів, необхідного устаткування, тренувальних баз,  стандартів представленої системи навчання, зразків видаваних документів підводних плавців і інструкторів і т.д.
1.6. Навчання підводному плаванню і проведення занурень покладається на сертифікованих інструкторів різних систем навчання, представлених і зареєстрованих на Україні. На них покладається відповідальність за дотримання заходів безпеки відповідно до  дійсних Правил при проведенні занять і любительських занурень.  Проведення тренувань з різних  видів підводного спорту покладається на тренерів з  підводного спорту, що мають диплом тренера-викладача або сертифікат інструктора з підводного плавання чи підводного полювання. На них покладається відповідальність за дотримання заходів безпеки при проведенні занять і тренувань.
1.7. До навчання різним видам підводної діяльності допускаються особи з 12-літнього віку, що пройшли медичний огляд і по стану здоров'я визнані придатними до підводних занурень.
1.8. Відповідальність за виконання даних Правил, а також інших нормативних документів по різних видах підводної діяльності, що знаходяться під контролем ФПСПДУ, покладається на керівників клубів, шкіл, організацій.
1.9.  Контроль    виконання  даних  Правил  покладається  на Технічний комітет ФПСПДУ і його представників на місцях.
 
2. ОСНОВНІ  ТЕРМІНИ  ТА  ВИЗНАЧЕННЯ
                   
         2.1. «Підводна діяльність» – непрофесійна діяльність людини, що пов'язана з перебуванням її у підводному середовищі і яка має широкий різновид, у тому числі:
- підводний спорт;
- підводний туризм (рекреаційний дайвінг);
- технічний дайвінг;
- підводне полювання (без акваланга);
- підводна фото і відеозйомка;
- вільне пірнання (фрідайвінг);
-     занурення з науковими цілями;
         2.2. «Підводний спорт» -  вид активної підводної діяльності, що дозволяє людині розвиватися фізично, удосконалювати свою спортивну майстерність у видах підводного спорту, досягати високих спортивних результатів. До видів підводного спорту відносяться:
- плавання в ластах (у басейні) і марафонські запливи на відкритій воді;
- підводне орієнтування;
- підводна стрільба по мішенях (у басейні);
- підводне полювання;
- підводне фотографування  в басейні і на відкритій воді;
- вільне пірнання (фрідайвінг) в басейні і на відкритій воді;
- акватлон чи підводне єдиноборство (у басейні);
- підводне регбі (у басейні);
- підводний хокей (у басейні)
   2.3. «Підводне занурення» (дайвінг) - перебування людини під водою з різними типами спорядження відкритого, замкнутого або напівзамкнутого циклу подиху для виконання заданої мети занурення.
2.4. «Вільне пірнання» – занурення під воду на затримці подиху, без використання дихальної апаратури.
2.5. «Підводний плавець ФПСПДУ» - підводний плавець національного рівня, що пройшов навчання по програмі ФПСПДУ, що знає теорію і практику підводних занурень, пристрій і роботу спорядження, що має комплектність, що відповідає національним стандартам для любительських  занурень. Він має право занурюватися  до глибин 20м у парі з більш досвідченим підводним плавцем національного рівня, що має не менше ніж 100 занурень або з підводним плавцем міжнародного рівня, що має кваліфікацію не нижче ніж «Дайвер CMAS***» або рівнозначної іншої системи навчання.
Має посвідчення “Підводний плавець ФПСПДУ» і   паспорт підводного плавця.
2.6.  «Дайвер СМАS*» або рівнозначний (тут і далі дивися Додаток 1) - підводний плавець міжнародного рівня, що пройшов навчання по відповідній  програмі та здатний безпечно і правильно занурюватися на відкритій воді в парі з досвідченим підводним плавцем – «Дайвером  СМАS***»  на глибини до 20м.
          Має сертифікат “Дайвер СМАS*” і паспорт міжнародного підводного плавця.
2.7. «Дайвер СМАS**»  -  підводний  плавець  міжнародного  рівня, що  має   досвід занурень на відкритій воді, що пройшов навчання по програмі для «Дайвера СМАS**» і визнаний придатним до занурення  з підводними плавцями того ж або більш високого рівня на глибини до 40м.
    Має сертифікат «Дайвер CMAS**» і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
2.8. «Дайвер CMAS***» - підводний плавець міжнародного рівня, що пройшов повний курс навчання по програмі «Дайвер CMAS***». Це досвідчений підводний плавець, що може бути ведучим при зануреннях на відкритій воді з підводним плавцем будь-якого рівня.  Він може керувати любительськими зануреннями на відкритій воді з підводними плавцями будь-якого рівня кваліфікації і бути асистентом інструктора.
   Має сертифікат «Дайвер CMAS ***» і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
        2.9. «Спеціалізація дайвера CMAS» -  підготовка дайвера  по одній зі спеціальних програм:
                                                  -    підводне фотографування (I, II, III рівня);
- підводна спелеологія;
- підводна археологія;
- нічний дайвінг;
- підводна навігація;
- дайвінг на  газових сумішах;
- пошук і підйом;
- занурення на затонулі об'єкти;
- занурення під лід;
- „сухий” гідрокостюм;
- декомпресійні занурення;
- дитячий дайвінг.
Має спеціальний сертифікат і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
  2.10.  «Інструктор CMAS*» -  досвідчений підводний плавець, що пройшов спеціальний семінар, що має знання техніки навчання зануренням  і володіє практичними навичками інструктора.  Він  може проводити навчання підводних плавців по програмі підготовки  «Дайвер CMAS*», «Підводний плавець ФПСПДУ» і приймати в них іспити, відповідно до вимог стандартів системи навчання.
        Має сертифікат «Інструктор CMAS*» і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
2.11. «Інструктор CMAS**» -  досвідчений інструктор, що пройшов спеціальний семінар, який володіє   знаннями,  навичками  і  досвідом для  навчання  групи  підводних  плавців  в аудиторії, у басейні та на відкритій воді, що має право керувати курсами підготовки дайверів усіх рівнів і бути асистентом при навчанні «Інструкторів CMAS*».
          Має сертифікат «Інструктор CMAS**» і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
         2.12. «Інструктор CMAS***» - інструктор, що володіє багатим досвідом теоретичної  і практичної підготовки, здатний проводити тренування підводних плавців усіх рівнів і інструкторів усіх рівнів, керувати школами, центрами  занурень, спеціальними курсами інструкторів і ін. заходами.
Має сертифікат «Інструктор CMAS***» і запис у паспорті міжнародного підводного плавця.
         2.13. «Підводний мисливець ФПСПДУ» - це підводний плавець-пірнач, що пройшов  навчання підводному полюванню по спеціальній програмі ФПСПДУ, знає фізичні і фізіологічні основи вільного пірнання, вміє пірнати на затримці  подиху без застосування дихальних апаратів і робити постріл із гарпунної зброї, що заряджається мускульними зусиллями.                                                                                                                                           
          Має посвідчення “Підводний мисливець ФПСПДУ“  і   паспорт підводного мисливця.
2.14. «Інструктор з підводного полювання ФПСПДУ» -  це підводний мисливець, що має великий досвід занять підводним полюванням, пройшов спеціальну підготовку на семінарі ФПСПДУ для інструкторів та має практичні навички навчання. Повинен мати кваліфікацію «Дайвер CMAS***» або еквівалентну іншої системи навчання.
          Має сертифікат «Інструктор з підводного полювання ФПСПДУ»,  запис у паспорті підводного мисливця про присвоєння звання  «Інструктор з підводного полювання».
2.15. «Підводний фотограф» - підводний плавець, що пройшов навчання по програмі «Підводна фотографія», що знає підводне спорядження і фізіологічні особливості занурень на рівні «Дайвера CMAS**» і має сертифікат «Підводний фотограф CMAS» I, II або III рівня  чи «Підводного фотоінструктора CMAS» I, II або III рівня.
2.16. «Спортсмен-підводник» - людина, що активно займається одним або декількома видами підводного спорту, наведених у п.2.2, для фізичного удосконалювання і досягнення високих спортивних результатів.
2.17. «Глибоководне занурення» - занурення з використанням різних дихальних апаратів на стисненому повітрі або газових сумішах на глибини понад 30м.
2.18. «Бездекомпресійне    занурення»   -   занурення, що   не  вимагає   зупинок декомпресії  при спливанні.
            2.19. «Декомпресійне занурення» – занурення, під час якого при спливанні необхідно витримати режим зупинок декомпресії, відповідно до таблиць декомпресії або показанням водолазного комп'ютера.
2.20. «Занурення з науковою метою»  –  занурення  відповідно  до дійсних Правил  занурень  з метою дослідження флори і фауни  водного середовища, археологічні, геологічні й ін.                                           
2.21. «Таблиця декомпресії» - таблиця, що пропонує режим бездекомпресійних занурень,  декомпресійних зупинок при спливанні, режим  повторних занурень і час до вильоту  літаком (див. Додаток 2 ).
2.22. «Загальний час занурення» - час від початку занурення під воду до появи на поверхні.
2.23. «Час на ґрунті» -  час від початку занурення під воду до початку спливання з ґрунту (максимальної глибини, на якій проходило підводне плавання).
2.24. «Декомпресійна зупинка» - зупинка на визначеній глибині і на визначений час, відповідно до режимів таблиць декомпресії, для висновку з  організму розчинених газів.
2.25. «Зупинка безпеки» - зупинка на глибині 3-5м  тривалістю 3 хвилини після будь-якого занурення.
2.26. «Швидкість спливання» -  припустима швидкість підйому на поверхню після занурення,    при     якій    виключається    нанесення     шкоди     організмові    підводного    плавця
(обмежується  величиною  10 м/хв).
2.27. «Повторне занурення» - занурення в межах 12 годин після спливання на поверхню в першому зануренні. Для розрахунку пауз між зануреннями і режиму повторного занурення використовуються таблиці   додаткового часу по таблицях декомпресії.
2.28. «Спорядження міжнародного підводного плавця» - спорядження, що включає, як основне: ласти, маску, трубку, дихальний апарат на стисненому  повітрі або газовій суміші відкритої або замкнутої схеми подиху, компенсатор плавучості, прилади контролю, гідрокостюм, вантажний пояс, ніж, так і додаткове: ліхтар, контрольний буй, засоби зв'язку, засоби відеозйомки, засоби пересування, засоби навігації, сигнальні засоби.
2.29. «Спорядження підводного мисливця» – спорядження, що включає: ласти, маску, трубку, гідрокостюм, підводну гарпунну рушницю, що заряджається мускульним зусиллям, прилади контролю, ніж, ліхтар, вантажний пояс, контрольний буй, кукан для риби.
2.30. «Засоби  забезпечення занурень»  -  це   засоби,  пристрої  і   системи, що забезпечують  занурення підводного плавця на заплановану глибину, плавання на  цій глибині  і  спливання  на поверхню з можливою  декомпресією.
2.31. «Помічник, що забезпечує»  –  досвідчений  підводний  плавець, що  має   не   менше ніж 50 занурень, який не приймає участь у зануренні, знає обов’язки того, що забезпечує, методику рятувальних операцій, та призначений  керівником  занурення  для контролю за зануренням з поверхні, прийому і передачі сигналів по сигнальному кінцю, контрольному буєві (або звукових сигналів).
2.32. «Помічник, що страхує» – досвідчений підводний  плавець, що має не менше ніж 50 занурень, який не бере участь у зануренні, знає обов'язки того, що страхує, призначений керівником занурення для  негайного надання допомоги підводним плавцям в екстреному випадку.
2.33. «Керівник занурення» – це досвідчений підводний плавець, що має кваліфікацію   не нижче   «Дайвера CMAS ***» або  рівнозначну  інших   систем навчання, здатний  організувати  і  провести  занурення  різного рівня  складності.
2.34. «Сигнальний буй», «декомпресійний буй» - надувний буй, що визначає місцезнаходження  підводного плавця при спливанні на поверхню  на значному видаленні від місця перебування тих, що забезпечують.
2.35. «Спусковий кінець» - фал, діаметром не менше ніж 10мм, призначений для занурення і  спливання підводних плавців в умовах поганої видимості, для глибоководних занурень, для технічно складних занурень і  для проведення зупинок декомпресії. Один кінець закріплюється на спеціальному буї плавучістю не менше ніж 20кг, а інший з баластом вагою не менше ніж 10кг опускається на ґрунт. На спусковому кінці повинні бути легко помітні маркірування зупинок декомпресії на глибинах 15м, 12м, 9м, 6м, 3м.  Для  занурення на течії використовується  фал з позитивною плавучістю (пропіленовий) довжиною близько 50м, з вузлами для зручного утримання підводними плавцями на поверхні.
2.36. «Ходовий кінець» -  фал діаметром не менше ніж 3мм, що витримує зусилля на розрив не менше ніж 100 кг, призначений для пересування підводних плавців під водою в умовах обмеженої  видимості, на течії, у печерах, гротах, на затонулих об'єктах. Один кінець закріплюється за спусковий кінець у місці кріплення баласту, у входу в печеру або затонулий об'єкт, іншій, як правило, намотаний на котушку, тримається в руці.
2.37. «Сигнальний кінець» - фал, діаметром не менше ніж 8мм, з позитивною плавучістю, яскравого кольору,  призначений для передачі  підводному плавцеві й одержання від нього умовних сигналів. Один кінець фала закріплюється  легко відстібається карабіном на тілі плавця, а іншої закріплюється за міцну конструкцію в місця входу у воду і знаходиться в руках у помічника, що забезпечує.
2.38. «Контрольний буй» - міцний буй, закріплений на фалі діаметром не менше ніж 2мм, іншим кінцем на підводному  плавці і призначений для визначення місцезнаходження плавця. Довжина фала повинна перевищувати  заплановану глибину занурення не менше ніж на 20%. Фал повинен витримувати зусилля на розрив у 50кг. Він повинен бути без пошкоджень та з'єднань. Рекомендується застосування міцних надувних буїв  з подвійною камерою. Вантажопідйомність буя повинна бути не  менше ніж 10 кг. Він повинен бути яскравого кольору і нести водолазний прапор «Альфа» або загальноприйнятий дайверський червоний прапор з білою діагональною смугою.
2.39. «Плавзасіб» – будь-яке судно, що відповідає вимогам заходів безпеки і мети занурення.
2.40. «Сполучний кінець», «зв'язка» - фал діаметром не менше ніж 6мм, довжиною 2-2,5м з карабінами на обох кінцях, для зв'язування між підводними плавцями в умовах обмеженої видимості, течії і т.п.
2.41. «Захисний шолом» –  шолом із твердого матеріалу, що охороняє голову підводного  плавця від ударів об зводи, стінки гротів і печер, лід і конструкції затонулих об'єктів під час занурення.
Только о двух вещах мы будем жалеть на смертном одре - что мало любили и мало путешествовали.
--------------------------
Пока есть цель, жизнь продолжается

Оффлайн smaile

 • Только вперед!
 • spearfishing club Odessa
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 8384
 • Карма: 723
3.  ЗАХОДИ  БЕЗПЕКИ  ПІДВОДНИХ  ЗАНУРЕНЬ
 
3.1. КЕРІВНИЦТВО ПІДВОДНИМИ ЗАНУРЕННЯМИ І ДОПУСК ДО НИХ.
 
3.1.1. До керівництва підводними зануреннями відповідно до дійсних Правил, а також контролю  за  їхнім  виконанням допускаються сертифіковані інструктори CMAS,  „Дайвери CMAS ***”, що володіють досвідом організації і проведення занурень у різних умовах, а також сертифіковані інструктори інших систем навчання, зареєстрованих у ФПСПДУ.
3.1.2. Безпосереднім керівником занурення може бути інструктор або підводний плавець з кваліфікацією „Дайвер CMAS***” (або рівноцінної іншої системи навчання). Він занурюється разом  з одним або групою підводних плавців або керує зануренням з поверхні (беріг, плавзасіб). У цьому випадку в складі групи  повинен бути один досвідчений підводний плавець, що має кваліфікацію не нижче ніж «Дайвер CMAS***» (або рівноцінної іншої системи навчання), якщо занурення проводяться на спорядженні за міжнародними стандартами. Якщо занурення проводяться на спорядженні за національними стандартами, то старшим у парі або групі підводних плавців може бути «Підводний плавець ФПСПДУ», що має не менше, ніж 100 зафіксованих занурень. Допускається включення підводних плавців ФПСПДУ в групу з дайверів у співвідношенні один до одному з метою безпеки. Відповідальність за безпеку учасників занурення несе інструктор – керівник занурення.
3.1.3. Керівник занурення під час занурення повинен:
-         подавати і відповідати на подавані візуальні і звукові сигнали; якщо занурення проводиться з використанням сигнального кінця, то по сигнальному кінцю;
-         контролювати місце знаходження кожного учасника занурення;
-         стежити за часом, глибиною занурення, витратою повітря;
-         задавати напрямок плавання всій групі, використовуючи природні орієнтири або прилади  (компас, лаг, інші навігаційні прилади і системи);
-         попереджати учасників занурення про можливу небезпеку;
-         бути готовим негайно прийти на допомогу постраждалому підводному плавцеві.
3.1.4. Відповідальність по забезпеченню заходів безпеки при зануренні під воду групи підводних плавців покладається на  керівника занурення – сертифікованого інструктора і його помічників на поверхні: що забезпечує і що страхує.
3.1.5. Помічник, що забезпечує, призначається керівником занурення з досвідчених підводних плавців, що не беруть участь у  цьому зануренні. Він зобов'язаний:
-         допомогати у вдяганні підводних плавців і стежити за його правильністю;
-         спостерігати за місцезнаходженням підводних плавців по виходу повітряних міхурів або контрольному буєві;
-         стежити за часом перебування групи під водою відповідно до плану  занурення;
-         при використанні сигнального кінця подавати і приймати умовні сигнали.
Помічникові, що забезпечує, забороняється відволікатися від своїх прямих обов'язків. При зміні сигнальника на сигнальному кінці, помічник що забезпечує у присутності переміняючого повинен подати плавцеві, що знаходиться під водою, сигнал “як себе почуваєш” і передати сигнальний кінець тому, хто переміняє.
3.1.6. Помічник, що страхує, призначається з досвідчених підводних плавців, що не беруть участь у цьому зануренні. Він зобов'язаний:
-         знаходитись в безпосередній близькості від помічника, що забезпечує;
-         завжди бути готовим до негайного вдягання перевіреного резервного спорядження (комплект для занурення під воду);
-         по команді помічника, що забезпечує, занурюватися і робити допомогу потерпілому з використанням усіх можливих засобів;
-         не відволікатися сторонніми справами до виходу підводних плавців з води.
3.1.7. До підводних занурень  і підводного полювання допускаються особи, що пройшли навчання і мають відповідне посвідчення. Навчання підводному плаванню проводять в школах і клубах інструктори CMAS  або інструктори інших систем навчання, а підводному полюванню і стрільбі - інструктори з підводного полювання ФПСПДУ, по відповідних програмах. Усі школи, клуби, що  проводять навчання підводному плаванню, підводному полюванню і стрільбі,  повинні бути зареєстровані в ФПСПДУ і мати ліцензію на навчання.
Особам, що мають посвідчення «Підводний плавець ФПСПДУ» або «Водолаз», дозволяється занурюватися зі спорядженням, що відповідає програмі навчання і цим Правилам.
            Особам, що мають сертифікати, згідно п.п. 2.6 - 2.12, дозволяється занурюватися відповідно до визначення і цих Правил.
                 Ведучим в парі при зануренні під воду може бути “Підводний плавець ФПСПДУ”, що має не менше, ніж 50 занурень або “Дайвер CMAS**”. Якщо пара складається з „Підводного плавця ФПСПДУ” і „Дайвера CMAS*”, то ведучим може бути підводний плавець, що має більшу кількість занурень. При приблизно однаковій кількості занурень ведучим призначається „Дайвер CMAS*”.
            3.1.8. Кожен підводний плавець повинен  не менше ніж 1 раз у рік проходити комплексне медичне обстеження, що повинне бути відображено в спеціальній графі в паспорті підводного плавця. Занурення підводних плавців без медичного дозволу забороняються.
             3.1.9. Підтвердження кваліфікації інструкторів CMAS провадяться у відповідності з її стандартами та вимогами, але не рідше одного разу в 5 років, якщо в сертифікаті не вказаний обмежений термін дії. Підтвердження кваліфікації інструкторів інших систем навчання проводиться відповідно до стандартів і вимог цих систем.
3.1.10. До складних підводних занурень, до яких відносяться занурення на затонулі об'єкти, занурення при мінусовій температурі і під лід, нічні занурення, у сухому гідрокостюмі, на плині, в умовах поганої видимості,  допускаються підводні плавці й інструктори, що пройшли навчання по відповідних спеціальних програмах і які мають запис про це в паспорті підводного плавця.
3.1.11. До технічних занурень, до яких відносяться занурення на газових сумішах з відкритою схемою подиху (нітрокс, тримікс), занурення з апаратами замкнутого циклу подиху (ребрізери) та ін., допускаються підводні плавці й інструктори, що пройшли навчання на спеціальних курсах і що мають відповідний сертифікат.
3.1.12. Навчання по програмах складних підводних занурень і по технічних зануреннях мають право проводити інструктори CMAS**  або інструктори CMAS***  і  інструктори інших систем навчання, що пройшли спеціальне навчання і мають відповідний сертифікат.
3.1.13. Маршрути, по яких проводяться туристичні занурення в дайв-центрах, клубах, повинні бути докладно описані з вказівкою особливостей занурення і заходів безпеки при їхньому проведенні. Зведення про маршрути занурень повинні бути подані  у ФПСПДУ. Інформація про них повинна вивішуватися на видному місці.
4.8. ГЛИБОКОВОДНІ  ЗАНУРЕННЯ  (понад 30 м).
 
4.8.1. До глибоководних занурень допускаються «Підводні плавці ФПСПДУ», що  мають не менше ніж 50 занурень, водолази-професіонали в складі групи, що мають не менше ніж 50 занурень з легководолазним спорядженням, зафіксованих у водолазній книжці, «Дайвери СМАS**» і рівноцінні  підводні плавці інших систем навчання, а також підводні плавці більш високих кваліфікацій.
      4.8.2. Спорядження на стисненому повітрі для глибоководних занурень повинні відповідати запланованій глибині занурення, бути адаптованими до холодної води, мати альтернативні засоби подиху, контрольні прилади з підсвічуванням, вентиль резервного запасу повітря, ліхтар з достатнім запасом світіння, гострий ніж, компенсатор плавучості, теплий гідрокостюм, боти, рукавички.
4.8.3. Керівником занурення повинен бути або інструктор, або «Дайвер СМАS***», або  рівноцінний інструктор чи підводний плавець іншої системи навчання. Максимальна кількість підводних плавців – дві пари.
4.8.4. При плануванні занурення враховуються: мета занурення, час досягнення глибини, час перебування на глибині, час спливання з можливими декомпресійн
Только о двух вещах мы будем жалеть на смертном одре - что мало любили и мало путешествовали.
--------------------------
Пока есть цель, жизнь продолжается

Оффлайн doc1638

 • spearfishing club Odessa
 • Старожил
 • *****
 • Сообщений: 310
 • Карма: 72
 • Канг Ринпоче(Кайлас)
вот спасибки)))теперь бы еще выяснить, где эти самые курсы ФПСПДУ водятся....
в поисках приключений главную роль играет НЕ голова...

Оффлайн smaile

 • Только вперед!
 • spearfishing club Odessa
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 8384
 • Карма: 723
Если речь идет о курсах по дайвингу то , есть тема на нашеи сайте про клуб "Амфора" где проводят обучения по системе CMAS.
Только о двух вещах мы будем жалеть на смертном одре - что мало любили и мало путешествовали.
--------------------------
Пока есть цель, жизнь продолжается

Оффлайн 1013ihtio

 • Подвох
 • **
 • Сообщений: 16
 • Карма: 4
Правила спортивных и любительских погружений в Украине
ВСТУП
 
           
Предлагаю в заголовок добавить "Общественных организаций КМАС, ФПСПДУ", А то получается что это закон Украины, а он, то бишь закон, регламентирует лишь погружения водолазов, и звучит "Единые правила безопасности труда при водолазных работах".

 


Дайвинг - рейтинг DIVEtop WebDive. Top100
Поддержать сайт на DIVEtop.ru :

 DiveLights

 DiveLights